HAPPY PASTEL

(7 týždenný kurz maľovania technikou suchý pastel+ základy kreslenia, 7 stretnutí-1x týždenne, 2x 60 min., 4-7 osôb v skupine, program je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých)

Pastel je jedinečná výtvarná technika na rozhraní maľby a kresby, pri ktorej nedochádza k miešaniu farieb na palete, ale prekrývaním, miešaním a roztieraním priamo na papieri. Takto vytvorený vzťah medzi rukou a materiálom, je porovnateľný so vzťahom medzi rukou sochára a hlinou. Ak si túžite namaľovať krajinky svojich snov, malebné zátišia, kvety, portrét, postavy, či čokoľvek iné, technika pastelu Vám umožní vyjadriť Vaše estetické predstavy a spôsob interpretácie tvarov a farieb s minimálnym množstvom zložitého vybavenia. Nechajte sa ovládnuť nádherným vzrušením z maľovania, ktoré pociťujete pri práci s vlastnými prstami, pri ktorej máte pocit, že z nich farba priamo vyviera.

O programe 7 týždenného kurzu:

  • Základy kresby, skica, kompozícia, perspektíva, farebná harmónia- to podstatné o farbách, ich spôsobe nanášania, miešania, lineárna a tónovaná kresba, malovanie prstami
  • Výber námetu, techniky náčrtu, výstavby obrazu, techniky valérovania, gradácie, vrstvenie, Oboznámenie sa so špecifikami maľby zátišia, kvetov, objektov v perspektíve, krajiniek, portrétu, zvieracích a ľudských figúr, aktu.
  • Špeciálne techniky (na rôzne druhy papiera), tieňovanie, stupňovanie tónov, farebná modulácia, špeciálne efekty, zjednodušovanie obrazu, konečné úpravy- fixácia
  • Názorné, praktické vysvetlenia ako dosiahnuť vzdušnú perspektívu, atmosféru, hĺbku krajiny, ako namaľovať plastické efekty, oblohu s oblakmi, kvety, more a vlny, spôsob farebného modelovania portrétu, figúry, zátišia, atd.
  • Optická kópia, inšpiratívna kópia a parafráza známeho diela, kombinované techniky, akvarel-pastel, akryl- pastel, tempera- pastel. Každý si odnesie viac ako 14 obrazov, obrázkov a štúdii

Cena 7 týždenného kurzu PASTEL je 209,9 €/osoba.
(V cene je zahrnutý komplet materiál a pomôcky: sady pastelov, tuhy, gumy, rôzne druhy špec. papiera, fixovanie pastelovým fixatívom ).

>> KONTAKT, PRIHLÁŠKA