KOMIX- ÁREŇ

(10 týždňový kurz, 1x do týždňa, 2x60min, 4-6 osôb v skupine, tento výtvarný program je vhodný aj pre úplných začiatočníkov)

Oboznámte sa so základmi kreslenia, maľovania 2D, 3D figúr (najznámejších postavičiek sveta komixu a fantasy), vytvorte si vlastnú sériu obrazov, grafický mini- román, experimentujte s výtvarnými technikami vychádzajúcimi z výrazových foriem graffiti, komixu a iných vizuálnych médii popkultúry.

Nebaví Vás už komiksy len čítať? Chcete začať s kreslením nového graffiti, karikatúr, ale chýbajú Vám výtvarné základy? Ukrýva Váš stolík zaujímavé kresby, skice z detstva, ktoré zastrel čas? Odvážte sa na viac a prídte si nakresliť svoju prvú, farebnú sekvenciu obrazov a obrázkov, vašich najobľúbenejších hrdinov. Program kurzu je koncipovaný tak, aby výsledkom každého stretnutia bol nezávisle žijúci obraz, (štúdia, alebo farebná skica), ktorý sa stáva súčasťou vášho vyvíjajúceho sa výtvarného príbehu ako celku. Správne vyhotovená a usporiadaná séria obrazov vytvorí na finálnom stretnutí prekvapivú vizuálnu story. Program výuky je variabilný, a preto môže byť zameraný len na jednu z oblastí, napr. kreslenie Manga postáv, superhrdinov, tvorbu kreslených vtipov, karikatúr, ako aj prispôsobený špec. požiadavkám budúcich tvorcov animácií, designu, maľby čerpajúcej z výtvarných foriem graffiti a iných médii. Cieľom kurzu je aj priblíženie fenómenu popkultúry širšiemu publiku.

Cena 10 týždenného výtvarného kurzu „ KomiX- áreň” je 229,9 €/osoba
Cena zahŕňa komplet materiál a pomôcky (papiere A2, temperové, akrylové a akvarelové farby, fixy, perá, rudky, tuhy, pastely, štetce, maliarske plátno, maliarsku dosku, latex, kriedy, gumy, tuš a iný materiál).

>> KONTAKT, PRIHLÁŠKA