Máte chuť kresliť, maľovať a neviete ako na to? Bez ohľadu na vek odporúčam VYTFIT – pohodové tvorivé prostredie so skúseným pedagógom. Kurz ušije každému na mieru. Povzbudí, posúva ďalej, nedovolí zaspať na vavrínoch. Pod jeho vedením si podľa veľmi pekných námetov vytvoríte vlastné obrázky.

Dagmar Lavier (60)dagmar.lavier@gmail.com

Vytfit – príjemná atmosféra s hudbou a perfektné vedenie , príležitosť vytvoriť krásne a zaujímavé kresby, skvelo odporúčam….

Danica Micháleková (52) danica.wellness@gmail.com

S kurzom som bola veľmi spokojná, naplnil všetky moje očakávania, veľa som sa naučila a vždy som sa naň veľmi tešila. Je to perfektné miesto na relaxáciu s dobrou atmosférou a miestom pre kreativitu. Vrelo odporúčam :)))

Alexandra Pírová (18) alexandra.pirova@gmail.com

Páči sa mi systematický prístup v rámci kurzu, od základov po zložitejšie postupy.

Emil Jakubík (42) jakubik@xion.sk

Absolvovala som kurz kreslenia aj malovania a urcite odporucam. Laci je vynikajuci pedagog, atmosfera je skvela. Uci techniky kreslenia a malovania krok za krokom, pomoze ked treba, necha vsak kazdeho samostatne vytvorit svoje dielo.

Barbara Vizkeletiová (25) barbara.vizkeletiova@gmail.com

Kurzy pri ktorých si oddýchnete, načerpáte energiu a zlepšíte sa s odbornou pomocou v maľovaní. Každá hodina sa nesie v neskutočne príjemnej atmosfére a prostredie, či už na Stromovej alebo Gaštanovej je tiež skvelé.

Emma Tekulová (16) emmateki@gmail.com

Vytfit je uzasne miesto na tvorivy oddych a nacerpanie novej energie cez tvorbu 🙂 a s Laciho individualnym pristupom a nasmerovanim si prehlbite kresliarske a maliarske schopnosti a este sa aj naucite kopu novych veci. Odporucam, kazdy si najde to svoje v rozmanitej ponuke kurzov.

Jana Masárová (29) Jana_Masarova@DellTeam.com

VytFit je príjemná a pohodová oáza relaxu so štetcom a farbami, doplnená hudbou, ktorá dotvára kreatívnu atmosféru … Mám to tu veľmi rada 🙂 … Vyskúšaj aj ty!

Kristína Gondášová (40) kikagondas@gmail.com

Výtvarné kurzy VytFit je pre mňa úžasné tvorivé miesto, kde som sa počas kurzov, skoro rok, naučila základy kresby a maľby pod vedením úžasného pedagóga. Ateliér dýcha atmosférou tvorivosti, umenia, fantázie a koncentrácou na tvorbu. Vysoko oceňujem profesionálny prístup a absolútne intenzívne využitie vyhradeného času na samotné tvorenie. Kurzy Čiernobielej kresby som vnímala pre mňa ako najviac prospešné, ako základ pre všetky ostatné kurzy, a pre moju maľbu. Absolvovaním kurzov Akryl, Olejomaľba a Kreatívna sekvencia vyzdvyhujem hlavne tvorivý proces, počas ktorého som svoje maľovanie alebo kresbu v tejto atmosfére aj úspešne ukončila a mohla si odniesť hotový môj obraz. Ďakujem a teším sa ďalšie nové kurzy a niektoré si rada zopakujem.

Iveta Guzmanová (42) iveta.guzmanova@gmail.com

Výborne kurzy, skvelý pedagóg, odborník, vie veľa naučiť. Ja som mala veľmi pozitívnu skúsenosť, odporúčam každému!!

Oksana Jágerová (48) laoker@centrum.sk

Profesionálny prístup, prijemné prostredie, ak ma niekto záujem o umenie nieje čo riešiť.

Jan Peesl (31) janpeesl@gmail.com

Cítim sa veľmi dobre v atmosfére ateliéru, vôňa farieb, štetce, tužky, hudba a umenie. To, že aspoň chvíľu môžem pod skvelým ľudským a odborným vedením skúšať kresliť ľudí, tváre, prírodu a čokoľvek iné, ma obohatilo o daľší rozmer pohľadu na život, pretože si všímam veci ktoré som predtým nevidela a je to úžasné. Naviac v prostredí príjemných ľudí, ktorí si tiež kreslia a maľujú pri hudbe, pôsobí na mňa aj ukľudňujúco. Človek na nič nemyslí a zbavuje sa stresu až natoľko, že by som predpisovala kreslenie ako terapiu v dnešnom svete pri liečbe vysokého tlaku. Myslím si, že každá bolesť ľudskej duše sa dá vyliečiť maľovaním a nezávisí na tom akú umeleckú úroveň maľba dosiahne. Naučila som sa tam veľa a mám radosť z každého obrázku čo si sama namaľujem aj keď je niekedy na smiech, ale o tom to je a teším sa na každú hodinu v ateliéri.

Zuzana Vrábliková (61) zuzana.vrablikova@gmail.com

Pôvodne som chcel absolvovať len kurz kresby, ale hodiny strávené v ateliéri ma nadchli natoľko, že som si chcel vyskúšať aj ďalšie techniky. Dostal som viac, než som pôvodne očakával. Oceňujem veľmi premyslenú stavbu kurzov. Každá hodina ma posúvala ďalej, mohol som nadväzovať na to, čo som sa naučil predtým. V ateliéri bola skvelá atmosféra, veľmi príjemná hudba, mal som pocit, že sa na chvíľu zastavil čas a mohol som sa ocitnúť v inom svete, vo svete vnímania a kreativity, v ktorom nešlo o výkon, ale o hravosť a radosť. Učiteľ sa venoval každému účastníkovi a dával individuálne rady na rozvoj. Všetky pomôcky boli zabezpečené, stačilo len prísť. Bolo úžasné ako rýchlo som sa zbavil strachu z toho, že niečo neviem, že som len začiatočník. Odniesol si viac ako len svoje kresby a obrazy. Začal som veriť vlastným tvorivým schopnostiam. Kresby a skice v súčasnosti využívam aj vo svojej práci ako lektor. Ďakujem za krásne strávený rok a teším sa na ďalšie kurzy!

Alexander Plencner (35) alexander.plencner@gmail.com

Môj dojem z kurzov VytFit je vynikajúci, chodím sem maľovať už asi rok. Najviac sa mi páči, že nám poradíš pri rôznych technikách kresby a maľby. Práve preto dokážeme vytvoriť pekný obraz. Pritom náročnosť maľovania sa postupom času zvyšuje. Pre mňa je maľovanie na týchto kurzoch perfektný relax. A nemusím sa zaťažovať ničím, v ateliéri sú pripravené stojany, papiere, tuhy, farby, predlohy, skrátka všetko, čo potrebujeme.

Eva Maláčková (60) eva.malackova@nrsr.sk

Som velmi rada, že som si Váš kurz vybrala, pretože sa mi páčil Váš prístup a ste veľmi fajn človek, rada som Vás spoznala… Čo sa týka techniky, kurz mi zásadne pomohol a tešim sa, že som sa zdokonalila…:)

Mária Bachanová (30) maria.bachanova@hotmail.com

Chcem Vám napísatˇmoje dojmy z absolvovania kurzov vo VytFit. Myslela som si, že absolvujem jeden kurz a to bude stačiť pre uvod do maľovania ako moje hobby. No náplň kurzu a jeho celková atmosféra mi dali viac ako som očakávala. Kurz opakujem a teším sa na dalšie vedomosti a zručnosti ktoré vo Vašom kurze získam.

MUDr. E. Nevická (69) nevicka@post.sk

Ďakujem za možnosť absolvovať tvoje kurzy, dovtedy som len trochu kreslila, teraz už používam farby… Dokonca som predala už niekoľko vlastných výtvorov. Takže odporúčam všetkým, ktorí milujú úlet z reality práve s použitím štetcov, ceruziek či uhlíkov… Dík!

Pavla Jánošiová (35) janosiova@markiza.sk

S kurzom kreslenia, ktorý som navštevovala od prázdnin do konca roka som bola veľmi spokojná. Vyhovoval mi dynamický prístup, zoznámenie sa pre mňa s novými technikami maľby a rôznymi umeleckými smermi. Tiež spracovanie voľných tém podľa zadania ma trochu naučilo vyjadrovať sa pomocou maľby a kresby. Zo začiatku bolo pre mňa spracovanie voľných tém veľmi ťažké. Ale postupne som sa naučila nebáť sa vyjadriť tému farbou. Taktiež práca s olejom na mňa silne zapôsobila, vždy som sa toho bála a myslela som, že je to iba pre ozajstných umelcov, ale nie je to až také ťažké. Takže odporúčam všetkým, ktorí majú chuť tvoriť a pozerať sa na svet ináč.

Iveta Halajová (37) iveta.halaj@centrum.sk

Ako úplný začiatočník som absolvoval 3-mesačný kurz, ktorý bol z môjho pohľadu veľmi prínosný. Pohodlie, keďže vždy máte všetko pripravené, príjemný učiteľ, čo vás efektívne vedie, skvelá hudba vytvárajúca správnu atmosféru a vaše vlastné obrazy, z ktorých sa môžete tešiť. Dve hodiny vo Vytfit boli pre mňa každý týždeň únikom od reality a myslím si, že som sa veľa naučil.

Andrej Kubík (21) andrej.kubik@post.sk

Tento kurz mi pomohol pripraviť sa na prijímacie skúšky na fakultu architektúry, ktoré som neskôr úspešne zvládla. Takisto mi poskytoval určitú formu oddychu po namáhavom dni a príležitosť sebarealizácie pomocou diel, ktoré sme
vytvárali. Vrelo odporúčam každému, kto sa túži aspoň na chvíľu odtrhnúť od zhonu dnešného sveta.

Zarina Šimkovičová (20) z.simkovicova@centrum.sk

Tieto výtvarné kurzy mi dopomohli k uľahčeniu kreslenia a rozvinuli moju predstavivosť a kreativitu. Zároveň mi boli nápomocné pri počítačovej grafike. V každom ohľade to boli veľmi zaujímavé a in­špi­ratív­ne hodiny.

Jana Prechtlová (18) aisha.bf@azet.sk

Navštevoval som kurzy kreslenia a maľovania tri mesiace. Zaujal ma individuálny prístup, rôz­no­ro­dosť štýlov a tém. Mal som možnosť vyskúšať si pre mňa množstvo nových techník.

Daniel Brokeš (27) brokes6@post.sk

Hodinky strávené s ceruzami, uhlíkom a farbami boli pre mňa úžasne čarovné, ako keď sa vrátiš na obľúbené miesto, kde si už dávno nebol… niekedy sa treba zastaviťa vrátiť sa o krok späť, aby sme mali väčší priestor na rozbeh…

Zuzana Maťusová (31) zuziana@centrum.sk

Kurz na Kramároch ma naučil relaxovať každý utorok a ináč vnímať farby a celkovo plochu papiera ako to bolo predtým. Z kurzov, ktoré som navštevovala, len tu sme počúvali hudbu.

Zuzana Shmuckerová (16)

Kurz poskytuje prehľad vo výtvarných smeroch a technikách po teoretickej, ale hlavne praktickej stránke. Je dobrou príležitosťou aj pre pracujúcich.

Silvia Trnovská (16) sisik@zoznam.sk

Každý človek by sa mal v živote aspoň snažiť venovať tomu, čo by ho duševne obohacovalo a napĺňalo. Maľovanie má pre mňa osobitý význam. Večerný ateliér mi dáva pocit duševného napĺňania a rozvíjania sa.

Ján Straninský (27) jstraninsky@iutrum.sk

Pre mňa bol kurz veľmi príjemným spestrením týždňa a vždy to boli príjemne strávené dve hodinky v týždni. Tým, že sme mali možnosť prejsť všetkými výtvarnými štýlmi, som zistila čo mi najviac sedí, a myslím že každý má možnosť sa nájsť.

Gabika Ševčíková (29) gabriela.sevcikova@islsp.sk

Nenáročným spôsobom som tu prešla zaujímavými lekciami techník a postupmi maľby, vytváraním zaujímavých kompozícií a nálad obrazu, spracovaním rôznych tém. Posunula som o kus svoje vlastné hranice práve tým postupovaním rôznymi metódami – niektoré sú veľmi úprimné a priamočiare, iné symbolické a tajomnejšie. Pravdepodobne každý po pár mesiacoch je rovnako ako ja prekvapený svojou vlastnou šikovnosťou.

Ľubica Vrančíková (36) vrancikova@zoznam.sk

Tento kurz nebol pre mňa len relaxom po namáhavom dni, ale ukázal mi ako sa zdokonaliť v rôznych výtvarných technikách. Vďaka nemu maľujem tak, ako to cítim.

Zuzana Laslopová (16) zulas@pobox.sk

Je krásne a vzrušujúce vyjadrovať sa farbami. Predtým som iba zachytávala odrazy reality. Tu som sa naučila maľovanie precítiť a dať svoje pocity štetcom na papier. Určite to otvorilo moju dušu navonok a aj voči iným ľuďom.

Hana Kolejak (27) hanatoth@yahoo.com

To, že možnosti človeka sú pod dobrým vedením neohraničené, som zistila hneď na prvej hodine v re­lax­centre. Vtedy som prvý raz v mojom živote nakreslila ľudskú hlavu! Dovtedy som sa do takejto témy nikdy nepustila, pretože sa mi zdalo, že je to nad moje sily. Tá moja hlava sa síce veľmi nepodobala na Jána Krstiteľa, ktorého sme kreslili, ale tešila som sa ako malé decko. A tak to išlo z hodiny na hodinu. Prekonala som obavu z toho, že sa mi niečo nepodarí stvárniť podľa mojej predstavy (čo sa deje dosť často), mám chuť kresliť a je mi jedno, či to zvládnem k mojej spokojnosti za 5 alebo 25 rokov.

Zlata Klaučová (51) zlatka.klaucova@post.sk

…kurz sa stal pre mňa ventilom z každodenného života, a priestorom na vyjadrenie seba sa­mé­ho rečou, ktorá je pozbavená nevyhnutnej snahy porozumieť…

Peter Kohút (30) kohut.peter@mail.sk

RECENZIE NA FACEBOOKU >> >> KONTAKT, PRIHLÁŠKA