RELAX PLENÉR- pobytový kurz v prírode

Prvý turnus od … do …, druhý turnus od … do … 2018

4 denný tvorivý pobyt pobyt je určený pre každého, kto má chuť spojiť rekreáciu/ rekreačnú turistiku s umením a ponoriť sa do kúzla tvorby v plenéri, podľa odkazu impresionistov: „Našim ateliérom je príroda!“ Na kurze sú vítaní všetci vyznávači aktívnej dovolenky so záujmom skúsiť opeť niečo iné, odhaliť a maľovať krásy Liptova na čerstvom vzduchu tak ako nikto predtým a dostať do formy telo aj ducha, priamo v srdci mystickej Malej Fatry. Podmienkou účasti nie je talent, ale nadšenie pre tvorbu, láska k prírode a otvorenosť pre nové výzvy.

Kde: Chata vo Vyhnanej sa nachádza v malebnom prostredí obce Terchová v osade Štefanová, pod vrchom Veľký Rozsutec (1610 m n.m.), ktorý je považovaný za jednu z najkrásnejších hôr na Slovensku. Tradícia hovorí, že v okolí sa podľa legendy o o ukrytom Jánošíkovom zlate nachádza poklad. Štefanová je zároveň strategickým výletným uzlom v okolí s množstvom výletných trás ponúkajúcich neopakovateľné výhľady

Kedy: I. turnus- 3 noci od … do …
II. turnus- 3 noci od … do …

Celkový pobyt pre min. 5 a max. 10 člennú skupinu v chate vo Vyhnanej je v rozsahu 4 dní ( 3 noci s raňajkami), s ubytovaním v dvojlôžkových a trojlôžkových izbách so samostatným wc a sprchou. K dispozícii je WiFi, Tv/sat, ohnisko a veľké parkovisko.

Adresa: Chata vo Vyhnanej, Terchová/ Štefanová 518, 01306
Naplánuj si cestu! > GPS súradnice sú: 49.2298708 19.0626544

Pre koho je pobyt určený: Je možné sa prihlásiť aj individuálne, ale nakoľko ubytovanie je dvoj a trojlôžkové, na kurze sú preferované dvojice, trojice priateľov, dospelých, študentov a seniorov, páriky, manželské páry, firemné skupinky či rodiny s deťmi nad 14 rokov. Výtvarné nadanie a predošlé skúsenosti s tvorbou niesú podmienkou.

PROGRAM KURZU – MODERNÁ KRAJINOMAĽBA ( od realizmu po abstrakciu)
 • 1 deň: príchod o 13.30 do Štefanovej, ubytovanie, od 14.30h prvý výlet s obhliadkou terénu a prvé praktické cvičenia v prírode. návrat do cca o 19h
  Téma dňa: Základy krajinomaľby, kompozícia- výber motívu a jeho umiestenie v obraze, vizovanie- prenos videného, konštrukcia krajiny, kolorovaná kresba)
  – večer voľný program
 •  
 • 2 deň: – od 7.30 do 8.30 raňajky, od 9h presun do terénu, návrat do cca 13.30h
  Téma dňa: – Priestorové plány, vzdušná a farebná perspektíva, miešanie farieb, priestorový účinok kontrastu farieb, techniky impresionistickej maľby
  – V poobednom čase sa odporúča pokračovať v turistike (tipy: Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Jánošíkove diery, Boboty atď.)
  – večer voľný program ( hostia chaty majú 20 % zľavu do neďalekého wellness Hotela Rozsutec!
 •  
 • 3 deň: od 7.30 do 8.30h raňajky, od 9h presun do prírody, návrat do cca 13.30h,
  Téma dňa: Špeciálne zadania, kombinované techniky, expresívne poňatie krajiny, postupy abstrahovania
  – V poobednom čase- turistika
  – Večer voľný program
 •  
 • 4 deň: – od 7.30 do 8.30h raňajky, po raňajkách odovzdávanie zapožiačaných potrieb, cca o 10h odchod domov, doprava je individuálna.

Poznámka: ( V prípade nepriazne počasia, sa bude tvoriť v priestrannej spoločenskej hale chaty vo Vyhnanej. Počas výuky v teréne bude preferovaný Individuálny prístup s ohľadom na úroveň, talent a špecifické požiadavky jednotlivca. V prípade nezáujmu o stvárňovanie krajiny, môže byť kurz zameraný aj na čistý relax a zábavu s umením tj. intuitívne, pocitové maľovanie, alebo na objavovanie nového, cez experimentálne procesy tvorby (všetko podla individ.,požiadaviek a predstáv účastníka). Na záver si každý odnesie cez tucet, malieb, kresieb a skíc.

Čo si treba zaobstarať a priniesť: Ceruza tvrdosť HB, alebo rady B, (alebo uhlík, sépiu), plastickú gumu, Odporúča sa neveľká sada len jedného druhu farieb (náruživí maliari môžu aj viac druhov farieb): akvarelové, akrylové, alebo temperové farby,(nie olejové! pre dlhú dobu schnutia a komplikácie s prenosom obrazov), suché pastely. 5ks plochých štetcov,( na akvarel 3ks guľatých štetcov + špec. Akvarelový papier), handrička. Maliarske plátno byť môže, ale nemusí, ak, tak max. 4ks, max. veľkosť 50x60cm, plastová fľaša a plast. nádobka na vodu, pršiplášť, slamený klobúk, alebo šiltovku proti slnku, krém na opaľovanie.

Cena kurzu – 1 osoba- 269.9 eur, 2 osoby- 420eur, 3 osoby- 550 eur
(Cena zahŕňa pre každú osobu: 3x ubytovanie s raňajkami, parkovné, odborné výtvarné vedenie- 3bloky po 3h+ konzultácie, 1ks mal. plátna 50x 60cm, 5ks 90g papiera A2 + zapožičanie zákl. mal. potrieb- skladací stojan trojnožka, sklad.stolička trojnožka, ľahká kresl. doska A2 s klipmi,a prenosnú tašku (nenáročné na prenos, váha spolu nepresahuje 1,5kg )

Doprava je individuálna, zdravotné poistenie si každý vo vlastnom záujme zaisťuje individuálne, celodenné stravovanie ponúkajú reštaurácie na okolí)

PLATOBNÉ ÚDAJE Podmienkou zaradenia na letný plenér je uskutočnenie úhrady celej sumy za kurz do
1 augusta na VYTFIT IBAN: SK8965000000000020258463 BIC: POBNSKBA (ako účel platby, alebo do poznámok uveďte svoje meno a názov kurzu). Informatívny bankový výpis o prevode je potrebné obratom zaslať v prílohe, na:
e-mail: vytfit@vytfit.sk Pred transakciou sa odporúča kontaktovať organizátora aj telefonicky na tč: 0905/114 118.

Poznámka: Storno zo strany účastníka je možné akceptovať, a to najneskôr do 3 dní pred začiatkom kurzu. V prípade nenaplnenia kurzu si VytFit vyhradzuje právo zrušenia termínu, v tomto prípade sa uhradené kurzovné vracia v plnej výške.

>> KONTAKT, PRIHLÁŠKA